Tüm kombi ve klima servislerini tek çatı altında toplamayı ve siz sayın müşterilerimizin ihtiyacınız anında en yakın teknik servise ulaşmanızı sağlamayı hedefliyoruz.
Kombi Klima Servisleri

AİRFEL Digifel Premix

AİRFEL Digifel Premix
REKLAM ALANI

– C20 hata kodu ve çözümü:  Kalorifer gidiş borusu üstünde bulunan sensörde arıza olduğunda, sensör kablolarında kısa devre veya kopukluk olduğunda bu sorun yaşanır. 
– C28 hata kodu ve çözümü:  Baca gazı sensörü arızalı olduğu durumda bu kod belirir.
– C40 hata kodu ve çözümü: Kalorifer dönüş suyu ntc ve kabloları kontrol edin.
– C50 hata kodu ve çözümü: Plaka Eşanjörü ve üzerindeki ntcyi kontrol edin.
– C78 hata kodu ve çözümü: Basınç sensörü problemidir.
– C1 05 hata kodu ve çözümü:  Bu bir arıza değildir. cihaz belirli bir süre sonra normale döner.
– C1 10 hata kodu ve çözümü:  Cihazı 3 defa resetleyin sorun devam ederse, kalorifer filitrelerini kontol edin vanaları kontrol edin. Ana eşanjör, 3 yollu vana pompa gibi parçalarda sorun olabilir.
– C1 11 hata kodu ve çözümü:  Cihazı resetleyin. yüksek sıcaklık uyarısıdır.
– C1 17 hata kodu ve çözümü:  Kalorifer suyunun 2.5 bar üzeri olduğu durumlarda bu hata kodu belirir. Cihazın suyunu 1.5 bara düşürün.
– C1 18 hata kodu ve çözümü:  Cihazın su basıncı düşük 1.5 bar su tamamlayın.
– C1 29 hata kodu ve çözümü:  Fan veya Anakart arızalı. Fanın sağlamlık kontrolunu yapın karttan fana voltaj geliyormu kontrol edin.
– C1 30 hata kodu ve çözümü: Bu durumda baca tıkalı veya yoğuşma suyu giderinde tıkanma söz konusu olabilir.
– C1 33 hata kodu ve çözümü:  Gaz kesintilerinde oluşan arıza kodudur. önce cihaza gelen gazı kontrol edin gaz geliyor ise cihazı resetleyin devam eder ise anakart, iyonizasyon elektrodunda ateşleme elektrodunda veyaz gaz valfinde problem olabilir.
– C1 54 hata kodu ve çözümü: Geçici bir arıza durumudur. Cihazı resetleyin düzelmez ise servis çağırın.
– C1 56 hata kodu ve çözümü:  Voltaj besleme sorunudur cihazı resetleyin voltaj normal ise elektronik kart hasar görmüştür. ya değiştirin yada değiştirin.

C 20 Arıza Kodu: Kalorifer Gidiş Suyu Sensorun De Arıza Mevcut. Tesisat Gidiş Suyu Borusunun Üstün De Bulunan Sensor Arıza Yapmış Veya Kısa Devre Oluşmuş Olabilir. Bu Sebeple De Böyle Bir Arıza İle Karşılaşıyor Olabilirsiniz. Servis Çağırmanız Gerekir.

C 40 Arıza Kodu: Kalorifer Dönüş Suyu Sensorun De Sorun Var. Kalorifer Dönüş Suyu borusunun Üzerinde Yer Alan Sensor Arıza Yapmış. Değişimi Gerekebilir. Konuyla İlgili Servisi Aramanız Gerekmektedir.

C 28 Arıza Kodu: Baca Gazı Sensorun De Arıza Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Baca Gazının Sıcaklığını Kontrol Eden Bu Sensor Eğer Arızalanırsa Cihaz Böyle Bir Arıza Kodu Verir. Resetleme İşlemi Bu Arızada İşe Yaramayabilir. Servis Çağırmanız Gerekir.

 C 78 Arıza Kodu: Su Basıncını Okumaya Yarayan Su Basınç Sensorun De Arıza Olduğu Belirten Koddur. Servis Çağırmanız Gerekmektedir.

 C 50 Arıza Kodu: Plakalı Eşanjörün Üst Kısmında Bulunan Sensor De Arıza Meydana Gelmiş. Bu Durumda Sıcak Su Almanız Zorlaşabilir. Airfel Kombi Servisi’ni Arayın.

C1 05 Arıza Kodu: Hava Atma Programının Devrede Olduğunu Bildiren Koddur. Bu Arıza Kodu Belirdikten Sonra Ekranda Anahtar İşareti Belirlenir. Belirli Bir Süre Sonra Kombi Normal Çalışmasına Devam Eder.

C1 11 Arıza Kodu: Maksimum Sıcaklık Seviyesinin Aşıldığını Belirten Koddur. Senyörler Üstünden Okunan Isı Değeri Maksimumu Aşmışsa Ekranda Bu Arıza Kodu Belirir. Reste Atın Ve Bir Süre Bekleyin. Eğer Düzelmez İse Veya Bu Hata İle Sık Sık Karşılaşıyorsanız Servis Çağırınız.

C1 10 Arıza Kodu: Kalorifer Gidiş Suyu Maksimum Isı Seviyesini Aştığı Zaman Bu Durumda Limit Termostat (Aşırı Isı Termostatı) Kombiyi Korumak Amaçlı Devreye Girer Ve Cihaz Çalışma Dışı Kalır. Daha Sonrasında Kombi Bu Arızayı Verir. Reste Atınız Ve Biraz Bekleyiniz. Kombi Devreye Girer Ve Çalışmaya Devam Eder. Şayet Anormal Çalışma Sergiler İse Servis Çağırınız.

C1 33 Arıza Kodu: Kombide Ateşleme Arızası Olduğunu Bildiren Hata Kodudur. Cihazın Gaz Vanalarını Kontrol Ediniz. Açık Olmayabilir. Eğer Açık İse Kombiye Reste Atınız. Düzelmiyor İse Kombinin Gaz Valfi, İyonizasyonu Veya Elektronik Kartı Arızalı Olabilir. Servis Çağırıp Kontrol Ettiniz.

C1 17 Arıza Kodu: Kombinin İçerisinde Ki Mevcut Suyun 2,5 Barı Aştığını Belirten Koddur. Eğer Kombi Bu Şekilde Çalışırsa Parçalara Zarar Verebilir. Peteklerin Hava Alma Müşirinden Cihazın Basıncı 1,5 Olana Kadar Suyu Tahliye Etmeniz Gerekir.

 C1 18 Arıza Kodu: Kombinin Su Basıncının Düşük Olduğunu Bildiren Arıza Kodudur. Bu Arıza Kodunda Kombi Çalışmaz Ve Verim Sağlamaz. Su Bar Değeri 1,5 Olana Kadar Kombiye Su Basmanız Gerekir. Daha Sonra Kombi Çalışmasını Sürdürür.

C1 29 Arıza Kodu: Fan Motoru Sorunu. Kombi Çalışmaya Başladığı Zaman Bu Arızayı Veriyor İse Fan Motoru Çalışmıyor Demektir. Tamiri Veya Değişimi Gerekebilir. Teknik Servis İle Görüşünüz.

C1 30 Arıza Kodu: Baca Gaz Sıcaklık Seviyesinin 80/90 Derece Olduğunu Bildiren Arıza Kodudur. Yoğuşma Suyu Giderin De Yahut Bacada Tıkanma Varsa Kombi Böyle Bir Arıza Verebilir. Airfel Kombi Servis İle Görüşünüz.

 C1 56 Arıza Kodu : Voltajlar Da Hata Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Kullanıcının Voltaj Düzenleyici Regülatör Taktırması Gerekmektedir. Eğer Voltajlar Da Daima Oynama Olursa Cihazın Elektronik Kartı Hasar Görebilir. Konuyla Alakalı Olarak Servisimizi Arayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ